Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Thriller z happy endem

• autor: Prezes, 2014-08-28 23:03

W środę odbył się jeden z najbardziej emocjonujących meczy Orła Miedary w ostatnim czasie. Drużyna jechała do Boruszowic z silną wolą zdobycia kolejnych 3 punktów, mimo osłabionia brakiem niektórych zawodników. Trenerem drużyny Olimpii jest znany z występów w Miedarach Arkadiusz Kołton. Mimo nie najlepszego początku wszystko skończyło się po myśli naszego zespołu.

Orzeł zaczął najgorzej, jak mógł, bo już po 10 minutach przegrywał 2:0. Pierwsza bramka dla Olimpii padła po samobójczym trafieniu Mariusza Sikory, a drugą zdobył Janusz Barański. Szczęśliwie dla naszego zespołu szybko bramkę kontaktową strzelił Adrian Rzepecki, po zgraniu piłki głową przez Dariusza Daszkiewicza. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie nasz zespół w dalszym ciągu atakował i skutek przyniosło to w 57 minucie. Piłkę w pole karne dośrodkował Sebastian Wójcik, a tam piłkę ręką zagrał jeden z zawodników Olimpii i sędziemu nie pozostało nic innego, ja wskazać na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Pewnym egzekutorem okazał się Karol Kajda. Po tym golu Miedary starały się jeszcze bardziej strzelić zwycięską bramkę. Orzeł dopiął swego dopiero w 87 minucie. Po dośrodkowaniu Karola Kajdy z lewej strony celną główką popisał się Dariusz Daszkiewicz. W tym momencie wydawało się, że w tym meczu już nic ciekawego się nie wydarzy i nasza drużyna dowiezie wynik do końca. Nic bardziej mylnego. Już minutę później po zamieszaniu w polu karnym precyzyjnym strzałem sprzed szesnastki wyrównującego gola strzelił Robert Mizerski. Miedary jednak się nie poddały i znowu zaatakowały, co przyniosło skutek w 3 minucie doliczonego czasu gry. Karol Kajda i Dariusz Daszkiewicz przeprowadzili wręcz bliźniaczą akcję, jak ta, która przyniosła nam prowadzenie 3:2 i dzięki temu nasz Orzeł zwyciężył w tym szalonym meczu 4:3. Bez wątpienia bohaterem tego meczu można wybrać strzelca dwóch decydujących bramek, czyli Dariusza Daszkiewicza.