Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Ważne zwycięstwo

• autor: Prezes, 2014-09-27 21:10

Po trzech porażkach nasi zawodnicy bardzo chcieli się zrehabilitować i na swoim boisku pokonać Górnika Bobrowniki. Nasi rywale wyprzedzali nas o trzy punkty i żeby nie stracić kontaktu z czołówką trzeba było dzisiaj wygrać. Już na samym początku mogliśmy prowadzić, jednak strzał głową Dariusza Daszkiewicza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obronił Przemysław Wycisk. Potem na lewej stronie szarżował Marcin Zorychta i został on sfaulowany przez obrońcę gości, a jako, że wszystko działo się w polu karnym, to nasi zawodnicy mieli prawo egzekwować rzut karny. Do piłki podszedł Karol Kajda i pewnym strzałem dał naszemu zespołowi prowadzenie. Potem jeszcze mieliśmy parę szans, a najlepszej nie wykorzystał Sebastian Wójcik, po dobrym dograniu piłki od Adriana Rzepeckiego. Trzeba też zaznaczyć, że Bobrowniki również miały swoje okazje, w tym sytuację sam na sam z naszym bramkarzem. Udało im się wyrównać w 36 minucie i również uczynili to po strzale z rzutu karnego. Został on podyktowany po faulu Piotra Marczaka na napastniku Górnika, a pewnym jego egzekutorem został Łukasz Suder. Nasi bramkę na 2:1 zdobyli w 45 minucie. Z lewej strony piłkę dograł Marcin Zorychta, na bramkę uderzył Adrian Rzepecki i piłka po lekkim rykoszecie od obrońcy gości wpadła do bramki.

Bramka na 3:1 padła już w drugiej połowie, a konkretnie w 67 minucie. Piłka znowu była zagrana z lewej strony, a ładnym wolejem w samo okienko popisał się Sebastian Wójcik. Po chwili na 4:1 mógł podwyższyć Karol Kajda, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał, jak i dobitkę obronił Przemysław Wycisk, a rzut karny podyktowany został za faul na Adrianie Rzepeckim. Stara piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i bramkę kontaktową dla gości zdobył w 77 minucie Dariusz Kosak. Nasz zespół odpowiedział jednak najlepiej jak mógł, czyli bramką na 4:2. Z rzutu rożnego dośrodkował Karol Kajda, a celną główką popisał się Mariusz Sikora. Ta bramka zdecydowanie uspokoiła mecz i wynik 4:2 dla Miedar utrzymał się do końca meczu. Miejmy nadzieję, że teraz już nasz zespół wróci na dobre tory i znowu zacznie seryjnie wygrywać.