Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Zwyciestwo w derbach

• autor: Prezes, 2014-10-11 19:59

Dzisiaj w Miedarach odbyły się pierwsze od bardzo dawna ligowe derby gminy Zbrosławice. Nasz zespół wygrał posiadając w drugiej połowie dużo szczęścia. Do przerwy jednak nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Pierwszą bramkę strzelił Mirosław Stępień dobijając uderzenie przewrotką Marcina Zorychty, jednak sędzia tego gola nie uznał, bo odgwizdał pozycję spaloną naszego zawodnika. Co się odwlecze, to nie uciecze i pierwszą uznaną bramkę zdobył Karol Kajda po dograniu z lewej strony od Marcina Zorychty. Druga bramka padła nieco szczęśliwie, bo strzał na bramkę Dramy oddał Karol Kajda, ale uderzenie było nieudane. Do tej piłki dopadł jednak Marcin Zorychta i ładnym szczupakiem podwyższył nasze prowadzenie. Na 3:0 mógł podwyższyć Marcin Zorychta, ale w sytuacji sam na sam przelobował zarówno bramkarza, jak i bramkę. Warto też dodać, że od 38 minuty nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika, bo w odstępie kilku sekund dwie żółte kartki otrzymał Dawid Ozga.

O drugiej połowie w naszym wykonaniu warto powiedzieć tylko, że się odbyła. Mieliśmy w niej dużo szczęścia, bo Drama nie wykorzystała kilku 100% sytuacji, w tym rzutu karnego podyktowanego za faul Roberta Taszka. Uderzenie Łukasza Jura z 11 metrów obronił Piotr Marczak. Honorową bramkę dla Zbrosławic zdobył w 87 minucie Michał Ochman.