Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Mamy awans!!!

• autor: Prezes, 2015-06-14 12:09

Na mecz do Świerklańca nasz zespół jechał przypieczętować awans z 1 miejsca. W tym celu potrzebny nam był minimum remis, chociaż Orzeł jechał po zwycięstwo. Do przerwy wynik był idealny, bo prowadziliśmy 1:0, kiedy w 13 minucie do piłki przed polem karnym dopadł Michał Cioch i ładnym płaskim strzałem dał nam prowadzenie. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że wynik mógł być wyższy, a prowadzić mogły obie strony, bo gospodarze również mieli parę dogodnych sytuacji, ale albo bardzo ofiarnie interweniowali obrońcy, albo dobrze grał nasz bramkarz.

Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej okazji dla Orła. Piłkę zgrał bardzo dobrze dysponowany tego dnia Mariusz Schymczyk, a Karol Kajda w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Gospodarzom udało się wyrównać w 61 minucie. Bardzo dobre dośrodkowanie strzałem z bliskiej odległości na gola zamienił Krzysztof Kucharczyk. Później najlepszą okazję Unia miała po samobójczym uderzeniu Pawła Daszkiewicza w słupek. Nasz zespół również się nie poddawał i nie zamierzał poprzestać na tym remisie, ale bardzo dobrze tego dnia dysponowany był bramkarz gospodarzy Piotr Kaszny. Orzeł bramkę strzelił w 72 minucie. Około 30 metrów od bramki faulowany był Michał Cioch, do piłki podszedł Karol Kajda i cudownym strzałem w samo okienko wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Z tego wyniku mogliśmy cieszyć się jednak tylko 2 minuty, bo wtedy kolejną bramkę zdobył Krzysztof Kucharczyk. Dostał piłkę z swojej prawej strony, przełożył ją sobie na prawą nogę i ładnym mierzonym strzałem w długo róg wyrównał stan meczu. Do końca już żadna bramka nie padła i po końcowym gwizdku w naszych szeregach zapanowała wielka radość z awansu do ligi okręgowej. Warto również podkreślić wspaniałą postawę naszych kibiców, którzy w sporej grupie stawili się na boisku w Świerklańcu w ten upalny sobotni dzień i dopingiem wspierali naszych zawodników.