Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Już drudzy

• autor: Prezes, 2015-09-19 20:33

W sobotę do Miedar przyjechała ostatnia drużyna tabeli. Wszyscy sympatycy naszego zespołu liczyli na łatwe zwycięstwo, ale rzeczywistość zweryfikowała te plany. Od samego początku goście nastawili się na obronę wyniku 0:0 i grę z kontrataku, ale remisem też pewnie by się zadowolili. To właśnie Miedary od początku atakowali, ale zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami Brzeziny wyprowadzały kontrataki. Po jednym z nich piłka wylądowała na poprzeczce, a po innym odbiła się od słupka. Gospodarze też zanotowali strzał w słupek, a w tej sytuacji uderzał Sebastian Majecki. Zanim jednak to się stało padła bramka dla naszej drużyny. W 17 minucie piłkę w pole karne zagrał Marcin Zorychta, tam źle zagrał ją Krystian Dudziak, a ten błąd wykorzystał Sebastian Wójcik. Obaj bohaterowie tej akcji mieli w pierwszej połowie jeszcze swoje szanse na podwyższenie wyniku, ale ich strzały głową, albo były niecelne, albo bronił je bramkarz gości. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa to już zdecydowanie mniej okazji dla każdej z stron. Jedną z najlepszych dla naszego zespołu zmarnował Damian Cziba, który trafił tylko w boczną siatkę. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i Miedary zanotowały kolejny komplet punktów, który przy porażce Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie dał naszej drużynie awans na 2 miejsce w tabeli. Trzeba przyznać, że mimo iż goście nie zdobyli w Miedarach punktu, to jednak pokazali się z niezłej strony na pewno nie zasługują na to by zajmować ostatnie miejsce w tabeli.