Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Udana druga połowa

• autor: Prezes, 2015-11-07 20:06

Mecz z Miechowicami był ostatnim meczem w tym roku na swoim boisku, dlatego wypadało pożegnać ten dobry rok zwycięstwem. Przed meczem wiadomo było, że najgroźniejszym zawodnikiem Silesii jest były gracz naszego zespołu, Marek Suker. Zaczęło się od nieustannych ataków naszej drużyny. Jednak nie przyniosły one stuprocentowych okazji i powoli inicjatywę zaczęli przejmować goście. Silesia bramkę strzeliła w 34 minucie, a zrobił to Marek Suker. Błąd w tej sytuacji popełnił Marcin Prymka, który nie trafił w piłkę. Naszej drużynie udało się wyrównać w 3 minucie doliczonego czasu pierwszej połowy. Dobre podanie Dariusza Daszkiewicza na bramkę zamienił Mariusz Schymczyk. Była to klasyczna bramka do szatni.

Na drugą połowę Orzeł wyszedł z pełen woli walki i chęci zwycięstwa. Przez długi czas bramka dla naszego zespołu nie chciała paść. Udało się dopiero w 62 minucie. W polu karnym faulowany był Karol Kajda i właśnie sam poszkodowany wykorzystał tę dogodną sytuację. Niestety już po 3 minutach był remis 2:2. Ewidentny błąd Piotra Marczaka wykorzystał Patryk Żywna, który strzelił do pustej już bramki. Minęło 5 minut i znowu nasza drużyna była na prowadzeniu. Ładną asystę zaliczył Sebastian Majecki, a gola zdobył Marcin Prymka. Prowadzenie udało się podwyższyć w 76 minucie. Karol Kajda ładnie minął kilku zawodników gości i mocnym płaskim strzałem pokonał Michała Bednarza. Po meczu zespół mógł cieszyć się z zwycięstwa, bo wobec porażki Siemianowiczanki Orzeł jest już pewny minimum drugiego miejsca w tabeli na zakończenie rundy jesiennej. Wypada też podsumować występy w tym roku na swoim boisku. Było ono dla przeciwników prawdziwą twierdzą. Punkty zdołały wywalczyć tylko zespoły Olimpii Boruszowice, która wywalczyła remis i Warty Zawiercie, która jako jedyna potrafiła nas pokonać.