Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Porażka za 3 punkty

• autor: Prezes, 2016-03-27 15:36

W sobotę o 13:00 mieliśmy rozegrać mecz ligowy z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza, ale zespół gości poinformował, że nie przyjedzie na mecz i oddaje go walkowerem. Dlatego też nasz zespół rozegrał o godzinie 10:00 mecz sparingowy z Ruchem Radzionków. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu i przy lepszej skuteczności w ofensywie i uniknięciu indywidualnych błędów w defensywie to nasza drużyna powinna prowadzić. Niestety stało się inaczej. Najpierw Damian Cziba nie wykorzystał znakomitej okazji, bo jego strzał obronił znany z występów w Miedarach Rafał Strzelczyk. Po tej okazji akcję przeprowadził Ruch. Błąd na prawej stronie popełnił Mirosław Stępień, który stracił piłkę. Po chwili ta dotarła do Roberta Wojsyka, który w sytuacji sam na sam pokonał Oskara Radkiewicza. Ta sytuacja nie załamała naszych zawodników, którzy w dalszym ciągu starali się atakować. Niestety to Ruch zdobył drugą bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego źle wybił Michał Skorupski, który tylko przedłużył piłkę na głowę Kamila Banasia, który z bliska skierował ją do bramki.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga Ruchu, który w niektórych fragmentach gry zepchnął nas do głębokiej defensywy. W końcówce nasza drużyna starała się atakować większą ilością zawodników, przez co zaniedbana została defensywa i Orzeł narażał się na groźne kontrataki. Jeden z nich zakończył się trzecią bramką, którą zdobył Mateusz Hermasz. Na koniec warto podkreślić, że na tle czołowej drużyny 4 ligi nasz zespół zaprezentował się nieźle, momentami nawet prowadząc grę, zabrakło jednak czasami w naszej grze wykończenia, cierpliwości, wyrachowania i doświadczenia. Na pewno nie mamy się czego wstydzić, a jeśli będziemy sumiennie trenować to poprawimy swoją grę i przy następnej okazji może uda się z tak mocnym przeciwnikiem wygrać.