Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Pewne zwycięstwo

• autor: Prezes, 2016-10-08 19:08

Dzisiaj do Miedar przyjechał niedawny lider naszej ligi. Nasza drużyna była osłabiona brakiem paru zawodników. Między innymi z tych właśnie powodów mecz zapowiadał się na wyjątkowo trudny. Jednak wraz z biegiem meczu rosła nasza przewaga. Pierwszą okazję zmarnował Dariusz Daszkiewicz, który uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Majeckiego. W 22 minucie znowu z rzutu rożnego dośrodkowywał Sebastian Majecki, ale tym razem do piłki doszedł Mirosław Stępień i on już się nie pomylił. W dalszym ciągu nasza przewaga rosła i mnożyły się też sytuacje, ale na posterunku cały czas był Michał Ochałek. Dał on się drugi raz pokonać dopiero w 37 minucie, a na raty uczynił to Karol Kaja. Prowadzenie 2:0 do przerwy było w pełni zasłużone i goście mogli być zadowolenie, że był tylko taki wynik.

W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Dariusz Daszkiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i zamieszanie pod bramką gości. Silesii udało się odpowiedzieć w 69 minucie za sprawą Marka Sukera. Był to kolejny gol tego popołudnia, który padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ostatnia bramka to dzieło Karola Kajdy. Dobrym podaniem z głębi pola popisał się Paweł Daszkiewicz, a nasz napastnik uderzył bez przyjęcia sprzed pola karnego i piłka wpadła w okienko bramki gości. Trzeba jednak podkreślić, że to nie były jedyne sytuacje z naszej strony, a zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Silesii był jej bramkarz, który wybronił np. dwa bardzo dobre uderzenia z rzutów wolnych. Raz strzelał Sebastian Majecki, a drugi raz Mirosław Stępień.