Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Mecz pod pełną kontrolą

• autor: Prezes, 2016-10-24 19:55

Patrząc na historię wydawało się, ze mecz z Żyglinem to będzie typowy mecz walki i po początkowych fragmentach można stwierdzić, że właśnie taki był plan gości na wywiezienie punktów z Miedar. Nasza drużyna się jednak na to nie godziła i od początku chciała ustawić to spotkanie pod siebie. To się udało, bo już w 4 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Błąd obrony gości wykorzystał Sebastian Wójcik, który strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik. Po kolejnych dwóch minutach było już 2:0. Dobrą solową akcję po lewej stronie przeprowadził Marcin Zorychta i ładnym technicznym strzałem z bliskiej odległości pokonał Sebastiana Migusa. Chwilę później ręką w naszym polu karnym zagrał Krzysztof Gruszczyński i sędzia podyktował rzut karny. Uderzenie Dawida Jasioka obronił jednak Piotr Marczak. Nasze prowadzenie podwyższył Dariusz Daszkiewicz w 17 minucie. Dobra podanie w pole karne posłał Karol Kajda, a nasz zawodnik z około 5 metrów posłał piłkę do siatki nad bramkarzem gości.

Czwarta bramka to także dzieło Dariusza Daszkiewicza, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Od 35 minuty graliśmy już z przewagą jednego zawodnika, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Paweł Polański. Honorowa bramkę Żyglin strzelił w 43 minucie za sprawą dobrze wykonanego rzutu wolnego przez Roberta Wyżgoła.
Druga połowa też rozpoczęła się dla nas znakomicie. W polu karnym gości faulowany był Karol Kajda i sam poszkodowany pewnie wykorzystał tę jedenastkę. Ekipa z Żyglina zmniejszyła straty w 72 minucie za sprawą Dawida Jakubowskiego, ale już minutę później błąd ich bramkarza wykorzystał Karol Kajda, który praktycznie w tej sytuacji dopełnił tylko formalności strzelając do pustej bramki. Mecz ten Orzeł miał od początku do końca pod pełną kontrolą i w pełni zasłużenie zdobył 3 punkty.