Ludowy Klub Sportowy Orzeł Miedary - strona nieoficjalna

Piast II Gliwice   Orzeł Miedary
2024-04-20, 11:00:00

Statystyki przedmeczowe »

Pokonały nas stałe fragmenty gry

• autor: Prezes, 2018-05-03 11:56

Na mecz do Chorzowa pojechaliśmy tylko w 12, a jedynym rezerwowym był nasz drugi bramkarz, dlatego też od początku spotkanie wydawało się bardzo wymagające. Właściwie jedyną godną uwagi sytuacją z pierwszej połowy była ta z 38 minuty, kiedy nasz zespół zdobył bramkę. Piłkę w pole karne wrzucił Mirosław Stępień, obrońca gospodarzy źle wybił piłkę, którą przejął Dariusz Daszkiewicz i ładnym strzałem z woleja pokonał Michała Stopyrę.

Druga połowa przyniosła już dużo więcej okazji z obydwu stron. Pierwszą dla Wyzwolenia zmarnował Wiktor Usarek, który będąc sam na sam z Markiem Mośnym nie trafił w bramkę. Po chwili już jednak gospodarze wyrównali. Jakub Górniak w niegroźnej sytuacji sfaulował w polu karnym zawodnika z Chorzowa, a pewnym egzekutorem jedenastki był Wojciech Jankowski. Następnie nasza drużyna miała świetną okazję. Do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Mirosław Stępień, ale mając przed sobą już tylko leżącego bramkarza nie trafił nawet w pustą bramkę. Zrehabilitował się on jednak w 80 minucie, kiedy został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Dariusz Daszkiewicz i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Po tej bramce wydawało się, że dowieziemy to zwycięstwo do końca. Jednak tylko się wydawało, gdyż w 84 minucie niepotrzebnie przed naszym polem karnym faulował Maciej Polis. Do rzutu wolnego podszedł Przemysław Maciejewski i bardzo mocnym strzałem trafił do bramki. Piłka odbiła się jeszcze wcześniej od słupka i wpadła obok bezradnego Marka Mośnego. 4 minuty później sytuacja się powtórzyła. Znowu rzut wolny, znowu faulował Maciej Polis, ale tym razem do piłki podszedł Wojciech Jankowski. Tylko tym razem uderzył nad murem, ale efekt ten sam, bo znowu bramka dla Wyzwolenia. Wtedy nasza drużyna rzuciła się do odrabiania strat, ale to tylko powodowało groźne kontry gospodarzy. Dwie z nich zakończyły się znakomitymi sytuacjami sam na sam Wiktora Usarka, ale w obydwu sytuacjach górą był Marek Mośny. Nic to jednak nie dało, bo nasz zespół nie potrafił już strzelić 3 bramki i porażka stała się faktem.

Orzeł Miedary:

1. Mośny Marek
11. Prymka Marcin
21. Górniak Jakub
5. Kaczmarek Dawid
17. Stępień Mirosław  (2 asysty)
13. Lupa Michał
7. Krzęciesa Adam