Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Gospodarze pomogli w zwycięstwie

• autor: Prezes, 2018-05-28 23:12

Mecz z Szopienicami odbywał się nietypowo w sobotę o godzinie 15:00. Pierwsza bramka dla naszej drużyny padła w 22 minucie po nieporozumieniu obrońcy i bramkarza gości. Pierwszy starał się zagrywać do drugiego, ale zrobił to na tyle niecelnie, że przelobował tego drugiego i Piotr Konieczny z bliska strzelił do pustej bramki. Druga bramka to dzieło Macieja Polisa, który na lewej stronie minął obrońcę, wszedł w pole karne i zagrał mocno w pole karne, a tam do własnej bramki skierował ją Grzegorz Chodak. W 30 minucie było już 3:0 po akcji w trójkącie. Dawid Miszok podał do Piotra Koniecznego, a ten wyłożył piłkę Mateuszowi Bujakowi, który pewnie uderzył obok bramkarza UKS-u.

Druga połowa rozpoczęła się od natarcia gospodarzy, ale dzięki nieskuteczności zawodników Szopienic i bardzo dobrej postawie Marka Mośnego żadna bramka nie padła. Szczególnie godna uwagi była obrona rzutu karnego przez naszego bramkarza. W 59 minucie było już 4:0. Po wrzutce w pole karne Matusz Bujak uderzył na bramkę, a potem sam dobijał swój strzał tak długo, aż piłka znalazła się w bramce. W 72 minucie gospodarze zdobyli bramkę honorową za sprawą Grzegorza Oberaja. Jednak już minutę później nasz zespół strzelił 5 bramkę. Długą piłkę przejął Maciej Polis, zagrał ją w pole karne, a tam jak profesor zachował się Dariusz Daszkiewicz, który przyjął piłkę, minął obrońcę i pewnym strzałem z około 7 metrów pokonał Michała Dudzika. Wynik 5:1 może nie do końca odzwierciedla przebieg meczu, ale najważniejsze jest zwycięstwo i kolejne 3 punkty zdobyte tej wiosny.