Statystyki przedmeczowe »

Aktualności

Pierwsza wyjazdowa porażka

• autor: Prezes, 2018-09-12 14:36

Górnik Wojkowice to jeden z najlepszych zespołów ubiegłego sezonu, dlatego też ten mecz od początku zapowiadał się jako bardzo trudna przeprawa. Pierwsze groźne okazje stworzyła jednak nasza drużyna, ale Dariusz Daszkiewicz nie sięgnął głową piłki i ta przeszła obok słupka. Gospodarze objęli prowadzenie przy pierwszej swojej okazji. Najpierw był rzut wolny z okolic połowy boiska i po tej, wydawałoby się niegroźnej sytuacji, Górnik otrzymał rzut karny po faulu Mateusza Bujaka. Skutecznym egzekutorem był Łukasz Stepień. Kolejne gole dla gospodarzy to już efekt naszej nieporadnej gry w obronie. Wtedy to 2 razy w sytuacji sam na sam znalazł się Igor Szopa, który w 30 i 38 minucie pokonał Marka Mośnego. Honorową bramkę dla nas strzelił z rzutu karnego w 44 minucie Karol Kajda. Pierwsza połowa to chyba najgorsze 45 minut w naszym wykonaniu w tym sezonie. Ani nie potrafiliśmy tworzyć sytuacji do zdobycia bramki, ani nie graliśmy skutecznie w defensywie i z tego powodu Górnik miał dużo czasu i miejsca żeby tworzyć sobie swoje akcje ofensywne.

Druga połowa była już zupełnie inna w naszym wykonaniu. To my cały czas atakowaliśmy, a Górnik ograniczał się do kontrataków. Tego dnia jednak nie dane nam było wygrać, a najlepiej potwierdza to sytuacja, kiedy Karol Kajda mając piłkę na nodze i będąc na wprost bramki trafił w bramkarza, a dobitka także odbiła się od Jakuba Surowca. W ostatnich 10 minutach nasza drużyna postawiła już wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę chciała złapać kontakt z gospodarzami. To jednak narażało nas na bardzo groźne kontrataki, ale na szczęście żaden z nich nie skończył się bramką. Nasz zespół jednak także bramki nie zdobył i mecz zakończył się ustalonym w pierwszym meczu wynikiem 3:1.